Zdjęcia modowe jak sesja portretowa

Gdy potrzebne są dobrej jakości zdjęcia, takie portretowe, to nie myślimy zazwyczaj, że to zdjęcia modowe tymczasem takimi właśnie one są. Bo jak wiadomo, każdy kto chce dobrze wyglądać na zdjęciach idzie najpierw do fotografa, a także ustala sobie w co się najpierw ubierze, tak aby optymalnie dobrze wyjść na zdjęciu. Decydując się więc na dobrej jakości wizytówki osoby, którymi nie przez przypadek są także zdjęcia, warto dowiedzieć się więcej, jak się do takich fotografii przygotować. Z pewnością uda się więcej zaplanować po wstępnej rozmowie z mistrzem- czyli ze mną 🙂 Magdaleną Reszpondek, robiącym dobre zdjęcia. Fryzura z pewnością to ważny element, dla którego fotografia pozostaje bezlitosna. Jeśli włosy są splątane, albo źle ułożone, to wyjdzie to również niekorzystnie na zdjęciach.

Planując typowe zdjęcia modowe można także zabrać ze sobą wiele stylizacji, a potem po prostu przebierać się, aby wybrać to co najlepsze. Nie powinny to być ubrania zbyt jasne, ale także niezbyt ciemne. Biały, to kolor, który jak wiadomo odbija światło, a przez to jeśli tkanina jest np. intensywnie biała, może to zepsuć efekt zdjęcia. Tak samo jeśli chodzi o ciemne kolory, zbyt ciemne wypadają źle, bo z kolei one absorbują całe światło. I to nie lada sztuka zrobić dobre zdjęcie ubrań w kolorze czarnym. Większość zdjęć tego rodzaju lepiej się prezentuje na raczej jednobarwnym tle. Albo przynajmniej jeśli jest ono trochę rozmyte. Bo ubrania na pierwszym planie zdecydowanie lepiej się prezentują. Wiele zależy też od samego tła, albo pleneru, który zostanie wybrany na sesję zdjęciową. Ubrania mają to do siebie, że nie lubią podobnych kolorów, gdyż wtedy całość się zlewa. Kolorowe materiały dobrze prezentują się na szarym tle, gdyż można dzięki temu docenić ich barwy. To tak, jakby na szarej, czarno-białej fotografii nagle pomalować kawałek tkaniny. Z całą pewnością będzie się ona wyróżniała. A dzięki temu, uda się uchwycić jej piękno i cały fason. A jeśli to bardzo duża rozdzielczość, to także fakturę tkaniny będzie można zauważyć. Tak, samo jak każdy niemalże, najdrobniejszy wzór. Istotne jest także oddanie barw, a to zależy już nie tylko od światła, ale także od umiejętności fotografa. To bardzo ważne, aby przemyśleć całą koncepcję, zanim przystąpi się do pracy.

Dobrze przygotowane zdjęcia modowe mogą zdecydować o całym portfolio, a także karierze przyszłej, albo już pracującej modelki lub fotomodelki. Najważniejsze aby udało się oddać całe, jej piękno. A wprawny fotograf jest w stanie to zrobić. Zwłaszcza jeśli ma już trochę doświadczenia, a także wie, jak operować światłem. Zwłaszcza tym naturalnym, bo ono jest zawsze zdecydowanie lepsze od sztucznego. Mistrzowie fotografii korzystają z różnego rodzaju rozwiązań, które mają sprawić, aby światło sztuczne dawało takie efekty, jak oni sobie ustalą. A pozbycie się cieni, zwłaszcza tam, gdzie chce się ich pozbyć, jest możliwe dzięki dodatkowym lampom. A praca modeli także bywa tu pomocna, chociaż mają oni sporo roboty, tak pozować przez wiele godzin. A jeszcze dodatkowo świecą im te, wszystkie lampy i nic się z tym nie da zrobić, jeśli ma wyjść dobrze cała sesja. Można więc powiedzieć, że zdjęcia modowe to efekt pewnego kompromisu, który musi zaistnieć między materią, a fotografem. A nowoczesna technologia przychodzi z pomocą. Jednak mimo to i tak, wiele zależy od talentu, a także zacięcia artystycznego osoby, która pasjonuje się robieniem zdjęć. Z pewnością fotografowanie ubrań trzeba zlecić profesjonaliście, zwłaszcza jeśli to nowa marka, albo wysokiej jakości odzież. Dlatego też zapraszam Was do kontaktu i zajrzenia na moje prace na www.magdalenareszpondek.pl. W takim przypadku nie ma sensu tego robić po amatorsku. To coś w rodzaju sztuki, która tworzy swoją, własną opowieść, o nowej kolekcji ubrań. W której dużą rolę odgrywają detale, dające niejako przedsmak tkaniny, z jakiej zostały wykonane poszczególne modele. A także prezentujące, jak można je nosić w praktyce. Niektóre ubrania da się łączyć w stylizacje z różnymi, innymi elementami. Na przykład  żakiety, pasują i do spódnic i do spodni. A także z różnymi innymi elementami, takimi jak podkoszulka gładka, albo z koronką. Czy na przykład z kapeluszem, albo ciekawie wyglądającą biżuterią.

Zapraszam Was zatem do wspólnych sesji zdjęciowych i milionów pomysłów.

Magda

fotografia_modowa_004

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *