Sesja fashion i przytogowania do niej

Dobrze wiem, co to znaczy profesjonalna sesja fashion zanim jeszcze przystąpimy do działania, konieczne jest przygotowanie planu działania, a także samego sprzętu. Działa to tak, że muszę naładować odpowiednio swoje baterie. Gdyż może mi nie wystarczyć jeden akumulator. Aparatów też mam więcej, bo nie można marnować potencjału, tylko dlatego, że coś mogłoby mieć usterkę. Tak, to już jest w zawodzie fotografa, że musi być przygotowany na każdą ewentualność. Wiadomo że sprzęty się nie psują, ale to tylko przedmioty użytkowe, one także mają swoją żywotność. Zwłaszcza jeśli są tak, mocno eksploatowane, jak u mnie.

Wybierając się do pracy, kiedy w grafiku sesja fashion zawsze robię coś w rodzaju planu działania. Rozpisuję takie elementy, jak miejsce pokazu i czas trwania poszczególnych etapów. A także to, jakie ubrania będą fotografowane wcześniej, a które później. To bardzo mi pomaga, gdyż wtedy potrafię optymalnie wykorzystać swój czas i potencjał. Także osoby, które zajmują się prezentowaniem ubrań, są przez to spokojniejsze, bo wiedzą, co kiedy nastąpi. A także mogą określić maksymalny czas trwania całego zamieszania. Niektóre ujęcia koniecznie musimy powtórzyć, bo nie zawsze wszystko od razu wychodzi, jak się chce. Bywa, że pogoda zmieni się, albo światło, nie takie jak być powinno. A także, jak to w przypadku sprzętów, bywa że i żarówki się przepalają. Chociaż szczerze mówiąc, te nowe ledowe rozwiązania, mają wiele zalet. Między innymi dużą żywotność i małe zużycie energii.

Moda, to nie tylko kwestia narzucania innym określonych trendów, ale także coś w rodzaju energii, a także drogowskazu. Bywa, że nie wiem, co na siebie włożyć. I wtedy z pomocą przychodzą mi najnowsze trendy modowe. A kiedy sama angażuję się w tak ważne przedsięwzięcie, jakim jest sesja fashion tworzę zdjęcia z całą swoją pasją. A jednocześnie przyglądam się modelom, które aktualnie są na topie. Być może uda mi się zdobyć kolejną inspirację przed wyjściem w weekend. Moje poczucie estetyki wzrasta za każdym razem, kiedy wykonuję zdjęcia ubrań. Mam już pewną koncepcję odnośnie nowej stylizacji dla siebie. Zdarza mi się także upolować coś po okazyjnej cenie w butiku, ale ja dzięki temu, że robię zdjęcia wcześniej wiem, co będzie modne. Z drugiej jednak strony, mam swoje ulubione rodzaje ubrań, które pasują do mojej figury. Jak prawie każda kobieta, która zna swoje mocne strony. To dość istotne, aby umieć podkreślać swoje walory, jednocześnie maskując niedoskonałości. Modelki, też to wiedzą, zwłaszcza kiedy robią make up tuż przed tym, jak ma zacząć się nowa, bardzo ważna dla ich kariery sesja fashion w takich okolicznościach dobry korektor jest na wagę złota. Do zdjęć trzeba też mieć odpowiedni puder, bo nie dobrze kiedy twarz za bardzo się świeci. Może wtedy za bardzo odwracać uwagę od reszty stylizacji. Także zestaw kosmetyków jak najbardziej potrzebny jest na tę okazję. A bywa, ze nawet odpowiednia ekipa do nas przyjeżdża i robi wszystkim odpowiedni make up. Na szczęście nie ma już konieczności przedzierania się przez wiele kabli, jak to było przed laty. Dziś wiele urządzeń pracuje dzięki technologii bluetooth, albo dzięki podczerwieni. Także internet jest dość pomocny i dzięki niemu można też przesyłać zdjęcia, niemalże w czasie rzeczywistym. Ale jeśli są one dość dużych rozmiarów, wówczas mogą być zbyt ciężkie i wtedy trzeba użyć innego, dedykowanego rozwiązania do ich wysyłki. Jednym z najszybszych sposobów wysłania dużego objętościowo zdjęcia, jest użycie wysyłki przez serwer, albo zmniejszenie go chociaż o połowę wielkości. To znacznie zmniejsza jego wagę i wtedy już można wysłać spokojnie przez pocztę e-mail. Jeśli zaś chodzi o social media, to tam zdjęcia tracą swoją jakość i nie ma sensu ich wysyłać tamtą drogą. I tak zdjęcia są wybierane dopiero na samym końcu, gdy są już wszystkie gotowe, ale bywa, że przydają się próbki. A dla każdego ubrania robię więcej niż jedno ujęcie, bo to może się okazać zbyt mało. A lepiej jest mieć jakiś wybór, prawda?

fotografia_mody_016

fotografia_mody_014fotografia_mody_016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *