Modele i modelki a sesja fashion

Czym tak naprawdę jest profesjonalna sesja fashion? Można ją określić zadaniem, które wymaga dużej dozy cierpliwości. A dzieje się tak za sprawą, tego że do zdjęć się pozuje. Zwłaszcza jeśli są na niej prezentowane ubrania. Wymaga to więc sporej ilości skupienia, a także dobrej współpracy między fotografem, a modelem. To od takiej współpracy wszystko zależy, a jeśli trzeba zrobić zdjęcia wielu ubrań, to do tego dochodzi jeszcze zmiana ubioru. A to może generować dodatkowe zadania, takie jak konieczność poprawiania makijażu, przez modela, albo robienie przerw, gdy jest gorąco. Bo w upały, nawet zwykłe przebranie się może skutkować nadmiernym spoceniem się. A spocona skóra twarzy może za bardzo się błyszczeć na fotografii. Biorą pod uwagę, wszelkie elementy dobrego zdjęcia. Powinno ono być wykonane raczej profesjonalnie. Bez nadmiaru błyszczącego ciała, no chyba, że taki był zamysł zdjęć, albo są na nim elementy rozlanej wody.

Latem, często dokładane są takie elementy, jak padający deszcz, albo fontanna, zwłaszcza gdy sesja fashion dotyczy letnich ubrań. Na robienie zdjęć ubrań, doskonale nadają się takie architektoniczne scenerie, jak różnego rodzaju fronty budynków. Ale także na przykład mosty, czy parki, bo otoczenie zieleni, może wspomagać jakość profesjonalnie zrobionych zdjęć. Nie jest to jednak jedyna i stosowana za każdym razem opcja. Także, jeśli chodzi o studio fotograficzne, to można tam zrobić dobrej jakości zdjęcia ubrań. A sposobów na to jest wiele, na przykład użycie wysokiej jakości tła, na którym dobrze zaprezentuje się model. Albo chociażby krzesło, czy inny mebel, przeznaczony do siedzenia, na którym będzie mogła usiąść modelka. Która ma na przykład do zaprezentowania sukienkę, którą można będzie założyć na przyjęcie, albo inną okazję towarzyską.

Jeśli zaś chodzi o fotografię kolekcji modowej, dla której zorganizowane są odpowiednie pokazy. Dla takiej grupy ubrań, można zrobić także profesjonalne zdjęcia, z wysokiej jakości tłem. Tak, jakby były one robione na wybiegu. Wtedy to modele, powinni być ustawieni w pozycji stojącej, a także w taki sposób, jakby szli po wybiegu. A do takich zdjęć, to już nic dodać, nic ująć. Jeśli odzież jest w kolorze jasnym zawsze lepiej, gdy tło jest ciemniejsze, a jeśli odzież w kolorze ciemnym, albo czarnym, to warto użyć nieco jaśniejszego, ot tak dla kontrastu. A jeśli chodzi o porę dnia, albo nocy, która będzie najlepsza na sesja fashion to prawdopodobnie zależeć ona będzie od możliwości całej ekipy, która będzie się zajmować robieniem zdjęć. Czyli zarówno fotografa, jak też i modeli. Teoretycznie można się umówić na określoną porę. Ale warto też czasem zrobić mały eksperyment i zapytać modela, kiedy, czyli o jakiej porze dnia czuje się najlepiej. Wtedy to zdjęcia mają szansę wyjść jeszcze lepszej jakości. Niektórzy z nas lubią wstawać o świcie, a inni dłużej się budzą. Więc ich naturalne godziny pracy, mogą przypadać na nieco inną porę. Wiadomo, modele, to osoby raczej młode, z nieskazitelną cerą, a także nastawione na pracę w swoim zawodzie. Bywa jednak, że zwłaszcza po weekendzie nie są w super formie. Dlatego dobrze jest dać im trochę czasu na dojście do normy, ot tak aby sprawdzić, jak wyjdzie dodatkowo dopasowana sesja fashion a ta może wyjść dużo lepsza. Bo kiedy człowiek wyspany i dobrze nastawiony, jakość zdjęć może okazać się dodatkowo zoptymalizowana. I stanowić coś w rodzaju sesji zdjęciowej z pazurem.

Podobne doświadczenie warto też zrobić o świcie, na przykład przy blasku wschodzącego słońca, pod warunkiem, że to dobra pora na pobudkę, także dla modela. Albo jest ona lub on w stanie ten, jeden raz się poświęcić. A kiedy zdjęcia wyjdą naprawdę super, będzie szansa na odespanie. Najlepsze do sesji jest naturalne światło, słoneczne. Ale nowoczesna technologia sprawia, że także ledowe lampy, stają się je coraz bardziej naśladować. Pod warunkiem, że same lampki są nieco rozproszone za pomocą specjalnych boksów. Dobry fotograf, może zdziałać cuda, jeśli tylko ma odpowiednie podejście i dryg do robienia zdjęć odzieży.

zdjecia_fashion_025

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *