Fotografia mody łódź od podszewki

Techniczne umiejętności fotografa

Dobra fotografia mody łódź to bardzo często nie tylko zasługa dobrego aparatu, ale także fotografa, a nawet jego umiejętności technicznych. Okazuje się, że zastosowanie praw fizyki i niektórych sztuczek, stosowanych przez wielu fotografów na całym świecie, mają tu swoje zastosowanie. Zwłaszcza jeśli chodzi o zdjęcia ubrań, czy sesje modowe, ogólnie rzecz biorąc. Każdy z nas chyba raz w życiu oglądał zdjęcia z udziałem wody, zwłaszcza latem. To doskonały pomysł na zrobienie zdjęć ubrań, takich jak płaszcze przeciwdeszczowe, czy nawet obuwie, takiego jak kalosze. Jeśli zaś chodzi o sukienki, to w przypadku lekkiej, zwiewnej tkaniny, stosuje się także wiatraki, tak aby dawały one więcej efektu zwiewności. Innym sposobem na urozmaicenie zdjęć ubrań, jest stosowanie dodatkowych gadżetów. Takich jak chociażby pióra, maski, czy kapelusze. Rzecz jasna tak, aby dobrze komponowały się z resztą, albo stanowiły, coś w rodzaju zabawnego akcentu.

Blaski i cienie

To kolejne dwa tematy, mające wpływ na dobre zrobione zdjęcia modowe. Zarówno blaski, mogą sprawić, że fotografia mody łódź będzie wyglądała na profesjonalną. Niektóre ubrania wyglądają lepiej z subtelnym makijażem, a inne wymagają więcej elementów połyskujących. To może być lakier metaliczny na paznokciach, albo cień do powiek. A wszystkie zabiegi są stosowane po to, aby podkreślić najważniejszy elementy, jakim jest ubranie. Jak też i cienie, zwłaszcza jeśli nie ma ich zbyt dużo, albo są wyłącznie tam, gdzie miały być. Dobrze zrobione zdjęcia ubrań, to takie które są w stanie oddać to co najważniejsze, czyli plan pierwszy, fotografowanej odzieży. To ona jest tu najważniejsza, nie modelka, nie tło, a także nie dodatkowe akcesoria. Dobrze przemyślana koncepcja jest w stanie sprawić, że cała fotografia modowa i seria zdjęć różnych ubrań, będzie wyglądała na kolekcję. Dzięki temu, możliwe będzie wybieranie poszczególnych kadrów do nowego katalogu, albo na strony internetowe. Odpowiednio wykonana fotografia mody łódź powinna być tak zrobiona, aby uwzględnić te wszystkie wytyczne naraz.

Zdjęcia z każdej strony

W ostatnim czasie modne stały się także zdjęcia robione z każdej strony, fotografowanego elementu. Robi się je po to, aby możliwe było znacznie lepsze dostrzeżenie całego fasonu, albo elementów ubioru, takich jak szwy, guziki, czy ich brak na stronie pleców. Jeśli chodzi o ubrania to dość istotne są też metki, czy kieszenie, a także wszelkie inne wykończenia. Im powinny zostać poświęcone kolejne zdjęcia, tak aby osoba oglądająca potem kolekcję mogła mieć świadomość, odnośnie fasonu, koloru, czy nawet faktury tkaniny, z której dana odzież została wykonana. Można więc powiedzieć, że fotografia modowa ubrań, to coś w rodzaju tworzenia ich dokumentacji, ale także z nutką artystyczną. To w pewnym sensie działa sztuki, zarówno wszystkie razem, jak też i każde z osobna.

Pozowanie, czyli co?

Pozowanie, to tak, jakby ustawianie się do kadru, tak aby pokazać się z jak najlepszej strony. Jednak, jeśli chodzi o zdjęcia ubrań, to żeby fotografia mody łódź się udała, konieczne jest pokazywanie ich na sobie w określony sposób. Tak, należy je pokazywać, jak nosi się w praktyce, inaczej więc pozuje się w sukience, a inaczej w ładnej marynarce. A zupełnie inaczej w dzianinowym swetrze. Z całą pewnością warto za każdym razem robić wiele ujęć jednego ubrania, tak, aby potem było z czego wybierać. Poszczególne zdjęcia, nawet te dodatkowe, można potem z czasem i tak wykorzystać. Zwłaszcza jeśli dane ubrania są produkowane masowo. Można dodatkowymi fotografiami wzbogacić na przykład stronę sklepu. Albo fanpage, na którym można też umieszczać kilka zdjęć w albumie. Lub publikować je oddzielnie w odstępach czasowych. Poszukiwanie dobrych kadrów, to nie tylko praca, ale też trochę zabawa. Bywają zaskakujące chwile, gdy coś lub ktoś nagle przerywa sesję na przykład wchodząc w kadr. Warto więc wcześniej zadbać o to, aby w czasie sesji nikt nie przeszkadzał, no chyba że jest to konieczne. Do zdjęć modowych doskonale sprawdzają się też otwarte przestrzenie oraz różnego rodzaju architektura.

 

fotografia_mody_lodz_023

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *