Ach ta wspaniała fotografia mody i te ciuchy!

Ach te wspaniałe ciuchy!

Która z nas tak nie mówi, oglądając ładny katalog z odzieżą. Także ja, czasem tak mam i wzdycham sobie, myśląc, jakby to było mieć je wszystkie… Zaraz potem wracam do normalności i stwierdzam, że przecież to tylko fotografia mody tak na mnie działa. A poza tym, nie mam, aż tyle miejsca, aby je wszystkie pomieścić. No bo na zdjęciach to jakoś tak wiele nam się podoba, a jeśli chodzi o zakupy i fasony, to zaczyna się mocno zawężać krąg. Z kolei figura także jest ważna, niektóre fasony pasują na bardziej korpulentne osoby, a inne na bardzo chude. Można więc powiedzieć, że nie wszystko każdemu pasuje, prawda? Zdecydowanie jest też różnica w doborze kolorów, niektórzy lubią jaskrawe, a inni bardziej stonowane. Te drugie są też bardziej uniwersalne, bo nadają się do wielu połączeń. Mając na przykład kostium, składający się z żakietu i spodni, można potem nosić je oddzielnie. Żakiet do innych spodni, albo spódnicy, a spodnie na przykład w połączeniu z klasyczną, białą bluzką. A to powoduje, że wystarczy jeden dobry zakup, aby potem mieć nie jedną, ale aż trzy możliwości. I to jeszcze nie oznacza, że jedyne, bo być może uda się jeszcze kilka stylizacji stworzyć tak, aby nadawały się na mniej oficjalne wyjścia. Znam się na tym, bo wiele w życiu już widziałam. A jeśli chodzi o branżę, w której liczy się fotografia mody to takie różne połączenia robimy także, po to aby podkreślić walory danego modelu odzieży. I bardzo często mi się to udaje. Zresztą, można zobaczyć zdjęcia w mojej galerii, jestem z nich dumna. Bo robienie zdjęć profesjonalnych stało się moją pasją wiele lat temu. W dodatku to hobby, a teraz jednocześnie praca, nie przestały mnie fascynować tak samo mocno, jak wtedy gdy dopiero zaczynałam.

Jednak jeśli chodzi o zawód fotografa, to wymaga on także doszkalania się, po to aby móc robić coraz lepsze zdjęcia. Chociaż niektórym się wydaje, ze to nic skompilowanego, to wiele pracy trzeba włożyć w to, aby nauczyć się wykonywać ten fach profesjonalnie. A im więcej sesji człowiek zrobi tym więcej wie o tym. Można to określić mianem szlifowania warsztatu. A w każdym niemalże zawodzie oprócz techniki, potrzebna jest jeszcze cierpliwość, wytrwałość, ale także systematyczność działania i upór, żeby swoje osiągnąć. To ważne, aby raz podjąć świadomą decyzję odnośnie tego, co chce się w życiu robić, a potem trzymać się tego. Dzięki temu wszyscy zyskują, świat otrzymuje kogoś, kto chce pełen pasji poświęcać się określonej dziedzinie.

Fotografia mody to nie jedyna rzeczy, którą w życiu robię, ale z całą pewnością odpowiada mi najbardziej. A przygotowując moje sesje, dokładnie sobie je planuje, aby móc podzielić pracę na mniejsze etapy. Wiele zależy też od tego, ile modeli jest do sfotografowania, jednakże każdy z nich jest ważny odrębnie i tak samo. A jeśli ubrania tworzą kolekcję, jedną, albo kilka, także dzielę pracę na nieco większe elementy, tak aby serie zdjęć były spójne i dotyczyły określonej grupy produktowej. Nawet będąc po drugiej stronie obiektywu, czasem mam takie chwile, kiedy wzdycham sobie, jakbym oglądała katalog. A potem śmieję się pod nosem, mając na uwadze, że to ja właśnie wykonuję te zdjęcia, tak że sama chciałabym mieć te wszystkie ubrania. A to znaczy tylko tyle, że jestem w tym co robię naprawdę dobra. A mojej pracy nie zamieniłabym na nic innego. Lubię to co robię i praca daje mi sporo frajdy. Mam także świadomość tego, że czas i miejsca potrafię zachowywać na dłużej, zwyczajnie robiąc im zdjęcia. Fotografia mody to ten rodzaj zdjęć, który odpowiada mi najbardziej, bo daje mi dużo możliwości wyeksponowania moich, prawdziwych umiejętności. Dzięki temu, mogę poczuć się kimś wyjątkowym, ale także sprawić, aby inni tak się poczuli. Profesjonalne portretowe zdjęcia, zawsze oddają to co najlepsze, a także modele są zadowoleni, z tego co potem powstaje, bywa że wspólnie wybieramy najlepsze ujęcia. Ale końcową decyzję podejmuje zleceniodawca. W sieci spotykam coraz więcej moich zdjęć, to znaczy takich, które zrobiłam, to za każdym razem bardzo cieszy i daje sporo satysfakcji. Zwłaszcza jeśli są to zdjęcia modowe 🙂

zdjecia_modowe_029

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *